Poradnik świąteczny

DSC_0314Wielkimi krokami zbliża się czas zakupowego szału związanego ze świątecznymi prezentami. Niektórzy, ci lepiej zorganizowani, mają go już pewnie za sobą, ale jeśli ktoś z Was jeszcze nie zdecydował, co kupić, poniżej znajdzie kilka podpowiedzi w postaci gier planszowych w 4 kategoriach tematycznych.

Dla maluchów:

 1. ROAR! Łap potwora – gra hybrydowa, łącząca aplikację w telefonie z grą planszową. Jeden z graczy wciela się w rolę potwora, który musi odwiedzić kilka miejsc na mapie planszy. Potwora widzi tylko on w telefonie. Pozostali gracze próbują go złapać poprzez dźwięki, np. ulicy, parku, szkoły itp., które wskazują położenie uciekiniera. Cena: od 30 zł.
 2. Baba Jagna i zaczarowany las – dzieci odwiedzają zaczarowany las, w którym roztrzepana czarownica ciągle coś gubi. Trzeba pomóc jej odnaleźć przedmioty, wspólnie z innymi graczami poruszając planszą w taki sposób, by czarownica dodatkowo nie zgubiła kapelusza. I trzeba to zrobić przed nadejściem nocy. Cena: od 90 zł.
 3. Pszczółki – 6 kolorowych pszczółek chowa się w swoich ulach. Gracze muszą zapamiętać gdzie jest która pszczółka i po wylosowaniu karty odnaleźć odpowiadającą jej ukrytą figurkę i zdobyć ul. Wśród kart można trafić też na misia, który zjada nasz miodek i zabiera ul lub dostać bonus w postaci darmowego miodku. Cena: od 55 zł. Więcej w recenzji na naszym blogu:
  http://grarodzina.blog.pl/2017/07/10/pszczolki/

Dla rodziny:

 1. Karuba – gracze na swoich indywidualnych planszach budują trasy łączące poszukiwaczy przygód z odpowiadającymi im świątyniami, w międzyczasie zbierając drogocenne kamienie. Cena: od 112 zł. Szczegółowa recenzja u nas:
  http://grarodzina.blog.pl/2017/08/04/karuba/
 2. Ice Cool – gra „pstrykanka”, w której pingwiny łobuziaki ścigają się po korytarzach i klasach swojej śnieżnej szkoły w poszukiwaniu smakowitych ryb. W kolejnych rundach gracze wcielają się dodatkowo w rolę woźnego, który ma złapać rozbawione pingwiny. Cena: od 80 zł.
 3. Wsiąść do pociągu: pierwsza podróż – gracze zbierają karty wagonów pociągu w różnych kolorach, aby jak najszybciej przeprowadzić trasy na planszy odpowiadające wylosowanym wcześniej biletom. Cena: od 99 zł.

Imprezowe:

 1. Tajniacy Obrazki – nowa wersja słynnych Tajniaków. Tym razem zamiast słów mamy na kartonikach pobudzające fantazję grafiki. Gracze dzielą się na dwa zespoły, z którego jedna osoba podpowiada, a reszta odgaduje na podstawie skojarzeń, które słowa przypadły ich drużynie. Cena: od 45 zł.
 2. Wojownicy podziemi – walka z potworami za pomocą niestandardowych rzutów kostką, wymuszonych przez potwora, np. z łokcia, ustawieni tyłem do stołu, itd. Cena: od 102 zł. Więcej o grze u nas:
  http://grarodzina.blog.pl/2016/09/09/wojownicy-podziemi/
 3. Prezencik – losowa gra w dobieranie kart, które dają punkty ujemne, ale dobrane w kolejności, np. 25, 26, 27 dają tylko -25 punktów. Jeśli nie chcemy dobrać karty, musimy poświęcić żeton i czekać na szczęście, że ktoś inny skusi się na niechcianą kartę. Cena: od 25 zł. Możecie o niej poczytać w naszej recenzji:
  http://grarodzina.blog.pl/2017/07/25/prezencik/

(Średnio) zaawansowane:

 1. Posiadłość Szaleństwa 2 edycja – gra przygodowa z różnymi scenariuszami, sprowadzającymi się do walki z potworami za pomocą kości i różnych przedmiotów. Rolę mistrza gry przejmuje aplikacja, która podejmuje decyzje za potwory. Cena: od 320 zł. Recenzja również u nas:
  http://grarodzina.blog.pl/2017/06/22/posiadlosc-szalenstwa-druga-edycja/
 2. Ghost Stories (PL) – gracze kooperują, by uchronić wioskę przed nawiedzającymi ją duchami. Walka z duchami to rzucanie kośćmi i wykonywanie akcji z kantonów wioski. Cena: od 115 zł. U nas recenzja pod adresem:
  http://grarodzina.blog.pl/2016/07/05/ghost-stories/
 3. Wyspa Kwitnącej Wiśni – gra karciana, w której gracze budują swoje pięknie wyspy Honsiu. Punkty zdobywa się dzięki jeziorom, lasom, ogromnym miastom, itd. Dodatkowo dochodzi mały element licytacji o najciekawsze karty dzięki pozyskiwanym w trakcie gry surowcom. Cena: od 40 zł. Nasza recenzja:
  http://grarodzina.blog.pl/2017/10/19/wyspa-kwitnacej-wisni/

Życzymy owocnych poszukiwań i najbardziej trafionych prezentów :)

2 comments on “Poradnik świąteczny

 1. Śledzę Waszą stronkę regularnie. Należy do nielicznych w tym temacie, która prowadzona jest na bieżąco i ciekawie robiona. Gratuluję pomysłu, cierpliwości i systematyczności.
  Z okazji zbliżających się Świąt BN i nadchodzącego NR życzę wszystkiego dobrego, także sukcesów na polu gier planszowych. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.