Halli galli

ha--1Refleks, liczenie, spostrzegawczość, to główne 3 umiejętności, które możemy trenować wraz ze swoimi pociechami, grając w grę Halli galli.

W Halli galli możemy grać w grupie od 2 do 6 osób. Pomiędzy graczy rozdajemy karty, które każdy trzyma zakryte w stosie. Karty przedstawiają jeden z owoców: banany, truskawki, limonki, itd. w różnej ich liczbie: od 1 do 5. W trakcie gry gracze na zmianę wykładają po jednej karcie, a gdy na stole pojawi się dokładnie 5 tych samych owoców, (np. na jednej karcie dwie, a na drugiej 3 truskawki), wtedy trzeba szybko nacisnąć dzwonek leżący na środku stołu. Kto pierwszy zadzwoni, ten zbiera wszystkie wyłożone do tej pory karty na stół.

Gra toczy się, aż ktoś zbierze wszystkie karty. To może być pewnym minusem dla tych osób, które odpadną z gry jako pierwsze, bo później już mogą tylko kibicować, a czekanie na koniec rozgrywki może znudzić. Ale poza tym gra daje naprawdę dużo dobrej zabawy. Mamy solidny dzwonek, więc nawet jeśli będą zażarte wyścigi, to na pewno go nie zniszczymy. A dodatkowo, wymienione wcześniej walory edukacyjne powodują, że gra jest warta polecenia dla rodzin, w których dzieci halli_galli2zaczynają naukę liczenia.

3 słowa podsumowania:

Należy powiedzieć, że Halli Galli bliżej do edukacyjnej zabawy z dziećmi niż do gry planszowej, ale nawet w tę grę mogą się spróbować dorośli :D Liczy się szybkość, ale dzięki prostym zasadom łatwo wprowadzimy naszą pociechę w świat szybkiego liczenia, rozróżniania kolorów i kształtów owoców. Dla młodszych graczy jest wersja Junior, gdzie szukamy identycznych kolorowych klaunów, więc umiejętność liczenia jest pomijana. Polecamy dla wszystkich rodzin, nasze dzieciaki będą ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawne liczenie kolorowych owoców podczas świetnej zabawy.

(O)cena: 4 / 33 zł

One thought on “Halli galli

  1. Przy tej grze jest wspaniały relaks i świetna zabawa. Możliwość zaistnienia tak dużo graczy, pozwala wciągnąć w zabawę cała rodzinkę. Na dodatek niewiele kosztuje. Też polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.