Gierki małżeńskie

gierki-1Kalambury, skojarzenia, testy wzajemnej znajomości i słynne Tabu w jednym, to kolejna z serii przepięknie ilustrowanych przez Andrzeja Mleczkę planszówek Gierki małżeńskie.

Na wstępie uspokoję wszystkich singli, ponieważ nie potrzeba małżeństw, żeby się dobrze bawić przy Gierkach małżeńskich :-) Wystarczy, żeby przy stole była parzysta liczba graczy, którzy lubią zabawy słowem i rysunkiem, bo to właśnie o to w tej grze chodzi.

Na planszy przygotowanej dla maksymalnie 4 par gracze przesuwają swoje pionki po kolorowych polach, które determinują typ zadania, jakie będzie do wykonania. Jednym z nich są kalambury. Wtedy na dołączonej do gry tabliczce rysujemy hasło, które nasz partner musi odgadnąć, abyśmy otrzymali punkt zwycięstwa w postaci żetonu z kupidynem :-D Do odmierzania czasu, ponieważ jest on ograniczony na wykonanie zadania, służy klepsydra. Oczywiście grając z mniej doświadczonymi graczami możemy ten czas odpowiednio wydłużać.gierki_malzenskie2

Drugim typem zadania są skojarzenia. Odkrywamy kartę ze stosu kart ze skojarzeniami i partnerzy równocześnie piszą na tabliczkach słowa, które z przedstawionym na karcie obrazkiem im się najbardziej kojarzą. Słów ma być 6 i nie mogą to być elementy z obrazka. Jeśli w tych sześciu słowach 2 będą wspólne na obu tabliczkach, wtedy para dostaje punkt.

Kolejne możliwe zadanie do wykonania to test wzajemnej znajomości. Jedna osoba czyta z karty pytanie, np. o to jak zachowa się jej druga połowa w danej sytuacji i równocześnie piszą na tabliczkach odpowiedź. Zazwyczaj będzie ona do wyboru w postaci gotowych możliwości „A, B, C”, ale czasem trzeba podać konkretną odpowiedź, np. szczęśliwą liczbę naszego partnera.

gierki_malzenskie3I ostatni typ wyzwania to „między słowami”. Dobieramy kartę z hasłem i musimy naprowadzić na nie naszego partnera, ale mamy przy tym listę słów zakazanych, których nie możemy użyć w trakcie podpowiedzi. Może być Wam ten mechanizm znany z imprezowej gry Tabu.

Żeby karty zadań zbyt szybko nam się nie opatrzyły, jest na nich po kilka haseł w różnym kolorze. Do decyzji, które zadanie mamy wykonywać, służy dołączona butelka z małą planszą. Po dobraniu karty kręcimy butelką i ona wskazuje kolor hasła.

Jak widzicie Gierki małżeńskie to zbiór znanych wszystkim zabaw. Jeśli zatem lubicie ze znajomymi spędzać czas na pikniku czy w domu relaksując się przy grach słownych, a nie zawsze macie pomysły na kolejne hasła i przygotowywanie zestawów pytań, to polecam Wam tę grę.

Ale w Gierki małżeńskie możemy też grać tylko we dwoje. Wtedy stawką w grze są vouchery na sprzątanie, gotowanie i seks :-D Można powiedzieć, że to gra tylko dla odważnych ;-) Życzę miłej zabawy i jeszcze milszego rozliczania z wygranej.

3 zdania od Marcinagierki_malzenskie4

Gierki małżeńskie można zaliczyć do lekkich pozycji, w które zagramy praktycznie z każdym. Oczywiście z uwagi na tematykę chyba bardziej odpowiednie do gry jest dorosłe towarzystwo :P Tak jak Aga pisała mamy tu połączenie kilku sprawdzonych mechanik, zatem każdy znajdzie coś dla siebie, ale też nie znajdziecie tu nic nowego. Zgrane pary mogą oczywiście szybko i sprawnie odgadywać swoje myśli i zbierać punkty w postaci kupidyna, ale bądźcie pewni, że znajdzie się takie pytanie, które nawet dla takich par spowoduje duże problemy i salwy śmiechu :D Polecamy na wieczory z przyjaciółmi dla początkujących graczy.

(O)cena: 4 / 115 zł

One thought on “Gierki małżeńskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.