Szeryf z Nottingham

szeryf-1Gra blefu z przemytem i przekupstwem w roli głównej – przed Wami Szeryf z Nottingham.

W tej grze dla 3-5 graczy liczy się przede wszystkim pokerowa twarz i umiejętność rozszyfrowywania blefu innych osób. Każdy z graczy w kolejnych turach wciela się w rolę szeryfa. Stróż prawa musi przypilnować pozostałych uczestników zabawy, których zadaniem jest przewiezienie do Nottingham na targ towarów o różnej wartości, a najbardziej cenna jest oczywiście kontrabanda. Na początku tury gracze dobierają karty. Później do swoich pluszowych woreczków wkładają w tajemnicy wybrane przez siebie od 1 do 5 kart i deklarują jakie towary przewożą, najczęściej mijając się z prawdą. No i teraz zaczyna się clou zabawy :-D

Szeryf bierze się za przeprowadzanie inspekcji wozów. Jeśli podejrzewa, że któryś z kupców kłamie, ma prawo przejrzeć jego woreczek. Ale może zrezygnuje za odpowiednią łapówkę? Smykałka do negocjacji teraz mocno się przyda. Pozostali kupcy też mogą się włączać do rozmów i namawiać Szeryfa do przeszukania innych szeryf_z_nottingham2wozów. Kto ma większą moc przekonywania? Kto zapłaci więcej za zgodę na wjazd do Nottingham? Tylko dobrze liczcie, żebyście ostatecznie nie stracili więcej niż jesteście w stanie zarobić na tym przemycie ;-)

Jeśli Szeryf sprawdzi wóz i nie znajdzie kontrabandy, wtedy musi zapłacić kupcowi grzywnę, (jest ona zależna od przewożonych kart). W przeciwnym wypadku kupiec traci zakazane towary i to on musi zapłacić grzywnę Szeryfowi. Ostatecznie wygrywa gracz, który przewiezie towary o największej wartości, doda do tego uzbierane monety oraz bonusy od Króla i Królowej, przypadające za sprzedaż jabłek, sera, kurczaków i chleba.

Szeryf z Nottingham to wesoła prosta zabawa na spotkanie ze znajomymi, którzy lubią blefować, negocjować i intrygować. Dla nas się nie nadaje, bo my kłamać nie umiemy :-P

szeryf_z_nottingham33 zdania o prawdziwych towarach od Marcina:

Prezentowana dziś pozycja przypadnie do gustu osobom, które nie są zaawansowanymi graczami i nie lubią bardzo rozbudowanych pozycji z wieloma zasadami oraz 3-4 godzinnymi rozgrywkami. Tu mamy dosłownie 10 min omawiania co należy robić i już każdy może spróbować swoich sił w oszukiwaniu uczciwego Szeryfa :-) Wykonanie gry jest na bardzo dobrym poziomie, mamy zachęcające kolorowe woreczki oraz piękne karty (szczególnie te z kontrabandą). Natomiast jak gra została oceniona i przyjęta przez graczy na świecie niech świadczy fakt, że nominowano ją do wielu nagród i tytułów. Polecamy dla mało i średnio zaawansowanych graczy lubiących gry oparte na blefie i intrygach.

(O)cena: 4 / 90 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.