Dixit

dixit1Szukacie dobrej, prostej gry na imprezę? Polecam Dixit.

Jest to gra karciana oparta na skojarzeniach. Jeden gracz wybiera ze swoich 6 kart jedną i podaje hasło, z jakim ta karta mu się kojarzy, np. „500+” :-D Pozostali gracze w tajemnicy dobierają po jednej swojej karcie kojarzącej się z podanym hasłem. Następnie wszystkie obrazki są odkrywane i gracze muszą odgadnąć, która karta należy do autora skojarzenia. Hasło nie może być zbyt trudne ani zbyt łatwe, ponieważ jeśli wszyscy trafią lub też nikt nie odgadnie prawidłowej odpowiedzi, wtedy autor nie dostaje punktów. W przeciwnym wypadku gracze dzielą się punktami.

Karty są duże, bardzo kolorowe, z wieloma grafikami, dlatego mogą się kojarzyć praktycznie ze wszystkim, szczególnie, gdy ktoś popuści wodze fantazji ;-) Dlatego śmiechu dixit2przy odgadywaniu lub omawianiu swoich pomysłów jest mnóstwo.

Podstawka może szybko się ograć, mam na myśli opatrzenie się kart, a co za tym idzie skojarzeń. Ale nic się nie martwcie, dodatków do gry wyszło już 5, więc możecie sobie urozmaicać zabawę raz na jakiś czas, dodając nowe karty.

Podsumowując: wesoła gra imprezowa, ponieważ im więcej ludzi przy stole tym lepiej, (w wersji podstawowej 6 osób maksymalnie, ale można liczbę graczy rozszerzać dodatkami) oraz bardzo proste zasady, przez co siadamy do gry i po 5 minutach już wszyscy wiedzą co robić. Polecam.

3 skojarzenia Marcina:

Klasyka gier imprezowych opartych na skojarzeniach to właśnie Dixit. Mamy dużo kart z bardzo zróżnicowanymi grafikami, jeżeli komuś podstawowe grafiki nie dixit3odpowiadają to dodatki były rysowane też przez innych ilustratorów. Wykonanie jest dobre, karty są sztywne i duże, mamy dodatkowo tor punktacji na wyprasce. Same zasady są bardzo proste więc możemy zagrać dosłownie z każdym po kilku minutach tłumaczenia. Gorąco polecam na spotkania w większym gronie i przy lampce rozluźniającego napoju :P Jeżeli zaczynacie swoją przygodę z grami w skojarzenia lub chcecie raczej proste skojarzenia to Dixit jest idealny ale jeżeli chcecie trudniejszą i bardziej klimatyczną grę to Tajemnicze domostwo sprawdzi się zdecydowanie lepiej.

(O)cena: 4+ / 80 zł

2 comments on “Dixit

  1. Gra dla wszystkich którzy gubią się w licznych ograniczeniach, instrukcjach i regułach.. Prosta, wesoła, do grania o każdej porze niezależnie od stanu zmęcznia ;) wymaga jedynie uwolnienia wyobraźni .. Zbyt częste granie w tym samym gronie bazujac na tych samych kartach powoduje zbyt szybkie odgadywania i powracanie do wcześniejszych skojarzeń;) Lubię jak i Tajemnicze domostwo;) polecam;)

  2. zdecydowanie imprezowa. trochę przerażające są te karty gry. :o tylko pionki `króliki` nie pasują mi do całości… :D oceniam jak Marcin.
    pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.